Vallika Sprint

Võistluse sünd – Vallikääru Sprint

2011. aastal tekkis Tartu aerutajatel, Kaspar Sula ja Markel Pärnsalu, idee korraldada 200m sprindi võistlus, kuna Tartu sprindipäev ilmavalgust ei näinud panid Pärnu aerutajad pead kokku, ees otsas Eesti parimate süstasprinteritega, Jüri Juurikas, Marek Koplus ning ka kanuuaerutaja Joosep Karlson. Esimese koosmõtlemise käigus jõuti üksmeelselt otsusele, et kui võistlus kusagil Pärnus toimuma peaks on see koht kindlasti Vallikäär. Kuid kahjuks kaugemale selle võistluse korraldamisega 2011. aastal ei jõutudki.

2012. aastal oli aerutajate kalender võistlustest nii pungil, et vaatamata linnalt saadud ürituse korraldamise loale jäi võistlus korraldamata.

2013. aastal võeti võistluse koraldamine tõsiselt ette. Jaanuri kuuks oli meeskonda lisandunud Andri Soosaare eestvedamisel Pärnu Surfikool, kes võttis suuresti enda peale organisatoorse poole ning mai kuuks reklaamiti üritus välja. Üks ürituse korraldamise eesmärk oli aerutamise propageerimine – kaasata võimalikult palju pealtvaatajaid, siis oli tähtis võistlus korraldada veefestivali Watergate raames ja loodetavasti toimime ka edaspidi nii.

SIIT SAAB MINNA AINULT EDASI!

2014. aastal jätkati ürituse korraldamist koostöös Pärnu VS_logoSurfikooliga. Programmi lisati lisaks ühepaatidele ka kahepaadid ja draakonid! Draakonite vahelises mõllus võtsid mõõtu avalikuelu tegelased veteranide koondisega. Kuigi taevast sadas pussnuge, olid võistlustules kohal Imre Taveter, Roman Fosti, Raio Piiroja, Andres Metsoja, Jüri Jaanson, Marek Nõmm, Kein Einaste jpt. Surfikooli eestvedamisel võeti kasutusele kõrvalolev logo. Võistlusteks toodi kohale ka spetsiaalne stardisüsteem, kahjuks selle rakendamine ebaõnnestus. Toetajate ringkond ulatus juba 5 ettevõtteni: A2K SPORT, Trimtex Baltic, Pärnamäed, Wendre, Euronics. Trimtex Baltic OÜ andis kõikidele sportlastele selga nimelised võsitlussärgid Vaatamata hõngule, et korraldajad olid hädas organiseerimisega oli kindel siht järgmiseks aastaks juba silme ees!

2016. aasta tõi Uue nime – vallika sprint

Vallika_Sprint_2016

Aerutaja Jüri Juurikas kujundas üritusele uue võistluste logo, mis on tihedalt seotud aerutamisega. Võistluste korraldamine õnnestus ideaali lähedaselt, kuigi ilm oleks võinud olla päiksepaistelisem. Lisaks rajaaerutajatele olid võistlustules juba ka draakonpaadid, kus olid ka esimesed julged aerutamiskauged inimesed. Algselt välja kuulutatud SUP võistlusklass ei võtnud veel tuure üles, oli üksikuid huvilisi, ehk järgmine kord! Oma NELJANDA järjestikuse võidu noppis süstaklassis Kaspar Sula ning teise võidu peakorraldaja Joosep karlson ise. Toetajaid esines seinast seina: Cramo, Rock Club Woodstock, Põltsamaa ja Felix, Red Bull, Compressport, Trimtex, PiltPeale.ee.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga