Joosep Karlson

at 587 × 880 in Sportlased.

Joosep Karlson

Joosep Karlson

Hüüdnimi:
Joss, Karsson

Sünniaeg:
24.05.1995

Pikkus:
175 cm

Lemmik söök:
Spagetti Bolognese, sest need treeningmahud mida mina näinud olen, tahavad näha palju süsivesikuid!

Hobid peale aerutamise:
Ütleksin, et pea kõik spordialad, mida Pärnus natukenegi harrastada saab on kuidagi moodi mu hobid. Kunagi ei ütle ära ühest heast jooksutreeningust või mitmepäevasest matkast, kuid vahel tuleb võistlushooaega arvesse võttes siiski ka neist loobuda. Talviti meeldib kimbutada suusatajaid, vahete-vahel juhtub maru hästi välja tulema 😉 2015. aasta Tartu suusamaratonil saavutasin 25. koha.

Lemmik muusika:
Playlistis leiab mul muusikat seinast seina, üldiselt kui sportides muusikat kuulan siis mida kiirem ja lärmaka, seda parem! Aga oma vaieldamatuks lemmikuks pean Rammstein’i ja lugu nimega „Los“.

Iidolid, sportlased:
Esimeseks iidoliks seadsin endale Eesti kanuukuninga Danek Tšuškini, kes täidab nüüd füsioterapeudi rolli. Eestlaste seast olen pingsalt jälginud maratonijooksja Roman Fosti tegevusi ja see mees ei väsi üllatamast! Kui aga minna maailmaaerutajate juurde, siis Attila Vajda ja Martin Fuksa on need mehed kellel pingsalt silma peal hoian.

Kus elad/treenid:
Pärnu linnas elan ja treenin samuti Pärnus Pärnu Aerutamisklubis.

Süst või kanuu:
Kanuu – ei ole paremat harjutust naise käe palumiseks, nii et väga praktiline!

Kui vanalt ja kuidas aerutamise juurde sattusid:
Aerutamisega hakkasin tegelema 2006. aastal (11-aastaselt), kui kooli kehalise kasvatuse õpetaja haigestus ja asendusõpetajana tuli pooleks aastaks kooli tööle Tiina Hodakov, kes kutsus 4. klassi õpilasi aerutamistreeningutele. Kohale minnes pettusin, vee peale ei saanud ja lõin kohe treeningutele ka käega. Õnneks kuu hiljem liitusin seltskonna pärast uuesti treeningutega ja jõudsin oma esimesed vee peal käimised koos ümber minekutega aprilli kuu alguses ära oodata, õnneks see isu ära ei võtnud! Tagasi mõeldes peab tunnistama, et punt oli mega!

Kelle juhendamisel treenid:
Treenin Tiina Hodakovi juhendamisel, kindlasti on oma jälje jätnud sisse ka treener Uko Kõrge. Need inimesed on nagu pere!

Lemmik distants:
1000 m peaks leivanumber olema, lisaks sõidan veenvalt maratoni distantse, kuna mul sprinterlikke eeldusi ei ole siis üldiselt alla 1000 m distantsi võistlustel ennast kõige paremast küljest näidata ei ole veel suutnud, siiski mingit arengut on märgata ka selles vallas.

Võistlusrituaalid:
Alati enne starti väike musi aerule :)

Millise paadi ja aeruga sõidad:
Vartustus on hea, ei kurda üldse! Aeruks on Leedu Braca Spordi aer Super Fat ja kanuuks Portugali toodang Nelo Cinco. NB! Oman Eesti kõige patriootlikumat kanuud!

Parimad saavutused aerutamises:
Juunioride klassis (U-18) pean parimateks saavutusteks 5. kohta Euroopa MV’lt ja 9. kohta MM’ilt 1000 m distantsil ning 4. kohta ja kahte 5. kohta maratoni MM’ilt 2013. aastast. Täiskasvanute seas on hetkel veel parim tulemus tegemisel, kuid praeguseks võib öelda, et EM’i 14. ja U-23 EM’il 8. koht 1000 m distantsil 2015. aastast. EESTI MEISTRITIITLEID ON VÕIDETUD 23!!!

Kuhu Sa aerutamisega jõuda soovid:
Ma usun, et ei valeta kui ütlen, et absoluutselt iga olümpia spordiala harrastava sportlase unistus on jõuda olümpiale. Sedasi on lood ka minuga!

Moto:
David- Ben Gurion: „ Anyone who doesn’t belive in miracles, isn’t a realist!“

Instagram

« Previous Image
Next Image »

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga