K-4 ehk neljasüst

Aerutamissport on viimase 20 aastaga kõvasti edasi arenenud. Kui võistlusreeglid on jäänud laias laastus paika, siis suure edasimineku on teinud võistlusvarustus, mis kompab sõna kõige otsesemas mõttes inimeste tasakaalu, jõu ja kiiruse koostoimimise piire. Antud hooandja projekt on käima lükatud, et Pärnu aerutamissportlastel oleks võimalik võistelda Eesti meistrivõistlustel konkurentsivõimelise karbonist neljapaadiga.

Pärnu Aerutamisklubil on 2 väga heas korras ja hästi hoitud puidust neljasüsta 1980. aastatest, kuid ainult hästi hoitud varustusest ei piisa, et tänapäevastele karbonist neljasüstadele vastu saada. Toome välja põhjused, miks puidust paat ei suuda ka kõige tugevemate sportlastega karbonist paadile konkurentsi pakkuda:

  1. Puidust neljapaat on karbonist paadist oluliselt raskem
  2. Puidust neljapaadi on laiem kui karbonist paat ehk kokkupuute pind veega on suurem – see tähendab suuremat hõõrdumist vee ja paadi vahel
  3. Puidust neljapaat on pehme, paindub läbi – kiiruse “surm”
  4. Puidust neljapaati on keeruline hooldada – seetõttu ei ole seda võimalik kasutada alati kui selleks on tarvidus.
  5. Puidust neljapaat nõuab aerutamistehnika ümber kohandamist
  6. Puidust neljapaat on tänapäeval “naljapaat”

Näide: Pärnu Aerutamisklubi süstasportlased Uko, Toomas, Kevin ja Martin sõidavad kahel korral neljasüstaga 1000m, esimesel korral puidust paadiga, teisel korral karbonist paadiga. Oletame, et sportlased pingutavad mõlemas sõidus täpselt sama palju.

Puidust neljapaadiga sõidab kvartett välja aja 3:20,787. Täpselt sama suure pingutusega, kuid puidust neljapaadi karbonist neljapaadi vastu vahetununa sõidab kvartett välja aja 3:05.554.

Kahjuks on Pärnu Aerutamisklubi ainus klubi Eestis, kellele ei ole konkurentsivõimelist neljasüsta ning meie tugevad sportlased, kes nii individuaalselt kui ka kahepaatidel Pärnusse kulda ja karda toovad ei ole võimelised sekkuma neljapaadiga medalimängu.

Õnneks on medalimängu sekkumiseks tarvis ainult neljapaati, see tähendab, et meie klubi sportlased on tugevad ja meisterlikult treenitud – konkurentsivõimelise paadi olemasolulul võitlema kulla eest!

TOETA MEIE POISTE TEED – NELJAPAAT EESTI MEISTRIKS!

Pärnu Aerutamisklubi tänab kõiki toetajaid!

Toetus 10€ ja enam – täname, et aitad meie poistel tõusta Eesti meistriks!

Toetus 50€ ja enam – täname, et aitad meie poistel tõusta Eesti meistriks! Ootame Sind Pärnu Aerutamisklubis toimuvale treeningule, kus Sind juhendab oma ala professionaal!

Toetus 100€ ja enam – täname, et aitad meie poistel tõusta Eesti meistriks! Ootame Sind Pärnu Aerutamisklubis toimuvale treeningule, kus Sind juhendab oma ala professionaal! Koostööpartner MeeneTeele kingib Sulle Pärnu Aerutamisklubi tassi!

Toetus 1000€ ja enam – täname, et aitad meie poistel tõusta Eesti meistriks! Koostööpartner MeeneTeele kingib Sulle Pärnu Aerutamisklubi tassi! Pärnu Aerutamisklubi kingib Sulle dekoratiivseks kasutamiseks päris süsta!

Toetus 2000€ ja enam – täname, et aitad meie poistel tõusta Eesti meistriks! Koostööpartner MeeneTeele kingib Sulle Pärnu Aerutamisklubi tassi! Pärnu Aerutamisklubi kingib Sulle päris matkasüsta kasutusõiguse, mille kasutamise eelisõigus on just Sinul!