“Joosep Karlson aerutas Saksamaal ja Tšehhis”

Eesti viimaste aastate edukaim aerutaja kanuumees Joosep Karlson võistles Saksamaal Duisburgis Rio olümpia kvalifikatsiooniregatil ja maailma karikavõistluste esimesel etapil ning nädal hiljem MK-sarja teisel etapil Tšehhis Račices.

Olümpiapilet jäi Karlsonist küll kaugele, sest 1000 meetri distantsil sai Riosse kolm paremat, Karlsonile läks protokolli 11. koht.

“Oma vormi hindasin vähemalt finaalsõitu pääsemise vääriliseks, aga kahjuks tuleb visata kivi nii enda kui Eesti aerutamisföderatsiooni kapsaaeda, sest läksin valikvõistlusele tänavuse võistluskogemuseta,” kommenteerib Karlson.

“Mu stardid olid puised ja distantsi esimene pool konkurentsivõimetu. Teine pool oli hea ja viimane veerand isegi kõigist teravam. Poolfinaalis sain ajaks 4.06,9, viimane olümpiakoht jagati 4.02,4ga,” lisab aerutaja.

Samas Duisburgis jätkati MK-etapiga. Karlsoni sõit hakkas paremini laabuma, ehkki ilm oli vastutuulega tublisti raskemaks muutunud. 1000 meetri eelsõidus sai Karlson ajaks 4.06,0, poolfinaalis enam vastutuule vastu ei jaksanud ja ta sai kokkuvõttes 25. koha.

500 meetris kordas Joosep Karlson kaks korda isiklikku rekordit 1.54,3 ja sai 16. koha. 5000 meetris oli ta ajaga 23.08 koguni kuues. Ta oli eestlastest parim ja oma tiitlivõistluste tippaega parandas Karlson ligikaudu kahe minutiga.

“Nägin, et vormil on hea põhi all: kahesajast pulssi suutsin kannatada üle kümne minuti. Duisburgi MK-etapp on MMistki kõvem, osalemas oli 78 riigi teravaim tipp,” selgitas Karlson.

Račice MK-etapil koges Karlson, et iga sõiduga läks tunnetus paremaks. 1000 meetris sai ta vastutuules 4.13,5ga 16. koha, 500 meetris oli Karlson ajaga 1.58,3 viieteistkümnes.

“5000 meetris olin seitsmes ja selles sõidus oli üllatuseks isegi medalivõimalusi,” rääkis Karlson.

Sündmustevaesusest juttu olla ei saa: 1000 meetri pöördes oli Karlson kahe sakslase järel kolmas, siis rammis tema paadi saba aga tšehh ja Karlson langes kaheksandaks.

Kolme kilomeetri peal kukkus vette kasahh, kelle paadi Karlson kiirusel 14 km/h pooleks sõitis.

Artikkli autor Pärnu Postimehe spordireporter Enn Hallik