Balti MV N K-1

Anette on Baltimaade parim!

Täna nädal aega tagasi 3. oktoobril toimusid Lätis Jelgavas Balti Meistrivõistlused maratoni aerutamises, kus distantsiks oli 8 kuni 16 km. Pärnu Aerutamisklubist oli 8 km distantsil võistlemas 6 sportlast ja kaks korda pikemal maal 2 sportlast. Pärnusse toodi kaks medalit.

Kõige nooremate tüdrukute  C- vanuseklassis saavutas Marleen Kirskia Braumann tubli 2. koha, võitjale kogunes kaotust vähem kui 10 sekundit, mis on 8 km pikkuse distantsi kohta väga väikene vahe, aeg 44:22.5. Sama vanuste poiste süstaklassis olid Kirill Sobelev ja Martin Eier vastavalt 27. ja 28. kohtadel aegadega 50:10.4 ja 50:29.5. Ning sama vanuseklassi poiste kanuul oli Ilja Kuznetsov 11. kohal ajaga 56:00.19.

Neidude B- vanuseklassis saavutas 10. koha pärnakas Karolina Poželaite ajaga 46:24.68. Naiste üldvõidu tõi Eestisse ja ühtlasi ka Pärnusse alles tüdrukute A- vanueklassi kuuluv Anette Baum, kes edestas ajaga 41:36.07 kõiki Baltikumi parimaid nais aerutajaid. Oma paremuse pani Anette kindlalt maksma distantsi viimastel meetritel.

16 km distantsi sõitsid meeste vanuseklassis Joosep Karlson ja Andreas Baum, kes lõpetasid aegadeaga 1,21:09.36 ja 1,22:57.07 vastavalt 4. ja 5. kohal. Andreas pudenes liidrite hulgast pärast 4. kilomeetrit ja hoidis oma positsiooni lõpuni. Joosep pidas vastu 11. kilomeetrini, kuid pidi seekord ka temagi lätlaste kolmikule Aivis Tintsule, Dagnis Iljinsile ja Gatis Pranksile alla vanduma.