Pirita väike maraton EKV 11. etapp

Team Pärnu

2015. aasta Eesti Karikavõistluste sari sai oma ametliku lõpu Pirita väike maratonil, kus võttis osa 14 Pärnu Aerutamisklubi sportlast. Võistlusdistantsid alagsid ühe kilomeetrist ja lõppesid 9 kilomeetriga meessportlastel. Naiste pikimaks distantsiks osutus 3 km ring Pirita jõel. Võistlused olid individuaalsed ja eraldistardiga.

Kõige nooremate poiste seas, D- vanuseklass, oli Pärnu poiss Martin Eier 1000 m distantsil seitsmes kolmekümne kuue sportlase seast! Martini läbis distantsi ajaga 5:20.5, kaotust võitjale kogunes 41.9 sekundit. Sama noorte tüdrukute konkurentsis jättis Marleen Kirsika Braumann kõik oma konkurendid trammipeatuste kaugustele maha! Domineerides ajaga 4:49.6, järgmine kaotas Kirsikale juba rohkem kui 30 sekundiga! Veel oli võistlemas selles klassis Mailis Oja, kes saavutas 6. koha ajaga 6:31.6.

Aste kõrgemas vanuseklassis, C- vanuseklass, oli poiste kanuul kõige parem Pärnu noor Ilja Kuznetsov 3000 m distantsil, distantsi võitmiseks kulus 21:52.7. Alles esimesi kuid kanuud sõitev Ilja edestas juba vanemaid kalu ja rohkem kui 38 sekundiga. Ilja sõber Andrei Kovalenko sai autasuks puumedali ehk 4. koha ajaga 33:00.0

Neidude B- vanuseklassis võtsid kaksikvõidu meie tublid noored, Karolina Poželaite suutis veel napilt oma selja taga hoida praegu jõudsalt kiireneva Jane- Lii Koltsovi, kelle kaotus oli tühised 6.1 sekundit. Ajad olid vastavalt 19:26.5 ja 19:32.6. Samas võistlusklassis võistels veel kolmaksi pärnakas Laura Hitrova, kes saavutas 7. koha ajaga 22:26.1. Poiste B süstadel olis stardis pärnakas Hardi Ilves, kahjuks sai tema kirja 6 km pikkusel distantsil ainult esimese ringi aja, sest teisel ringil kukkus noormees paadist välja ja distants jäi lõpuni sõitmata. Samavanade noormeeste ühekanuul saavutas 2. koha Cristopher-Robin Antsu, kelle ajaks mõõdeti 38:53.3, võitjale kogunes kaotust 2:15.4.

Neidude A- vanuseklassis võitis ülekaalukalt Anette Baum, kelle sõidetud aeg 18:12.3 oli naiste absoluutklassis alles tagasihoidlikul 3. kohal. Parimale kogunes kaotust 1:08.9. Veel on jäänud sportlased meeste ühekanuult, kus Joosep Karlson ja Andreas Baum kaksikvõidu koju tõid. Ainukeste 9 km disantsi sõitjatena tõid mehed võidu koju aegadega 48:44,9 ja 50:20.3.

Toimus ka dragonite võiduaajamine, kus Pärnu segavõistkond saavutas 4. ehk kahjuks viimase koha teiste meeskondade vastu. Vaieldamatult noorima ja ilusaima paatkonna tiitli võitis Pärnu!

DSC09974

Ühtlasi lõppes selle võistlusega võistlushooaeg Eestis, hooaja kokkuvõttes jagati parimatele 11. etapi arvestuses välja karikad, esikolmikutesse mahtunud Pärnakad on järgmised: