Pärnu Aerutamisklubi oli esindatud MM’il

Läinud nädalavahetusel toimunud aerutamise maailmameistrivõistlustel oli maailma tippudega joonel ka Pärnu Aerutmisklubi kasvandik Joosep Karlson. Võistlusdistantsideks olid Joosepil sel korral 500m, 1000m ja 5000m, neist 500m osutus üllatuslikult kõige õnnestunumaks.Teekond Itaaliasse Milanosse Idroscalo kanali äärde võttis aega pikad 34 tundi. Esmaspäeva öösel vastu teisipäeva jõuti ilma probleemideta ilusasti kohale, millele järgnesid veel viimased kiiruse ja veetunnetuse otsimise treeningud.

Neljapäev algas meie sportlase jaoks tavapärasemast hiljem – kell 11.06, 1000m eelsõiduga, kust edasipääsuks oli vaja olla esimese 7 parima seas, mis probleeme ei valmistanud ja edasipääsu tagas väga tagasihoidlik aeg 4:18,246. Samapäeva õhtul oli kavas veel 1000m poolfinaal, kus eesmärgi täitmiseks (pääs B-finaali) tuli finišijoon ületada halvemal juhul 5. positsioonil ning loota, et ülejäänud kolme poolfinaali 5. kohad on ajaliselt Joosepi omast nõrgemad, kahjuks õnn ei olnud sel korral nõrgemate poolt ja sportlane pidi leppima C-finaali pääsuga ajaga 4:02,552, mis jättis Joosepi esimesena B-finaalist kõrvale.

Reedene päev tähendas Joosepile proovile panekut 500m distantsil. Eelsõidust edasipääs probleeme ei valmistanud ja ajaga 1:58,013 jäädi ootama õhtust poolfinaali. Sõidetud aeg oli Joosepile rekordajaks antud distantsil rahvusvahelistele tingimustele vastaval võistluskanalil. Õhtuses poolfinaalis jagati välja kohad kolmele parimale A-finaalis ja järgmisele kolmele kohad B-finaalis, viimase järgi Joosep ka läks ning edukalt. Isikliku rekordi parandust tuli veelgi juurde, ajaga 1:54,862, mis tagas poolfinaalis 5. koha!

Laupäeva varahommikul oli järjekord kätte jõudnud 1000m C-finaalini, kus kerges vastutuules võitles Joosep välja 5. koha ajaga 4:08,454, kokkuvõttes teeb see Joosepi maailma 23. sportlaseks sel distantsil. Eesmärgiks sai võetud küll maailma 18. parima sekka mahtumine, kuid päris ebaõnnestumiseks võistlust pidada ei saa, sest aastaga on 24-sekundilisest kaotusest maailmameistrile kärbitud 12 sekundit, mis tähendab, et teist sama palju on veel jäänud.

Pühapäevases 500m B-finaalis võitles Joosep välja igati tubli 6. koha, mis kokkuvõttes annab sportlasele maailma järjestuses 15. koha. 5000m massstardiga sõidus tuli Joosep 16. kohale, mis päris ootustele ei vastanud. Kokkuvõtvalt võiks ju öelda, et täitsa rahuldav etteaste, võttes arvesse isiklike rekordite parandamist või nende piirimail sõitmist. Hooaeg aga läheb edasi, sest alates 17. septembrist kuni 20. septembrini on Joosep Rumeenias omaealiste EM’il võistlustules!

MM 15

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga