Võistlused koduvetel

Reedest pühapäevani oli Pärnu Aerutamisklubi võtnud hooleks viia läbi Pärnumaa Lahtised MV ja Eesti Karikavõistluste 7. ja 8. etapid. Kahjuks sel korral Eesti aerutamise ässad oma õnnistusega meid ei kuhjanud ja kõige põnevamad vastasseisud olümpiakohta püüdvate meeste vahel jäid nägemata.

24. juuli – Pärnumaa Lahtised MV 2500m/5000m

Esmakordselt viisime pikamaa distantsi võistluse läbi ICF’i määrustikus nõutud kujul. 5000m distants tuli läbida ühel suurel ringil ja viiel väiksesel ringil. Noortel tuli läbida aga üks suur ja väike ring. Kindlasti jätkame seda traditsiooni. Meie parimateks osutusid: 5000m sõidus oma vanusklasside võitjad Karmo Siim (M K-1), Anette Baum (N K-1), Joosep Karlson (M C-1) ja viimase järel 2. koha lõpetanud Andreas Baum. Tüüri mehhanismi purunuemise tõttu jättis sõidu poolele oma esimesel linnaloal olev ajateenija Rannar Jantson.

11731638_810509295723284_314676827490072472_o

Noorte neidude vanuseklassis 2500m sõidus võtsid kaksikvõidu Marleen Krisika Braumann ja Karolina Poželaite, ülejäänud kolm neidu, Annabel Pors, Jane-Lii Koltsov ja Piia Liisa Künnapas, kahjuks finišijooneni ei jõudnud. Pärnust pärit noormeestele jäi parimaks tulemuseks Marlon Tamme 9. koht. Kanuude konkurentsis veel 200 m enne finišijoont 3. kohta hoidnud Cristopher- Robin Antsu aga kukkus paadist ja finišijooneni ei jõudnud.11754368_810508745723339_2629875308400607195_o

25.-26. juuli – Eesti KV 7. etapp (500m) ja 8. etapp (1000m)

Vanuseklasside parimad aerutajad selgitati välja 500m ja 1000m etappide kokkuvõttes nii ühe- kui ka kahepaatidel. Kõik sõidud õnnestus võita ühepaadil Anette Baumil, Mareeln Kirsika Braumannil, Joosep Karlsonil. Kahepaatidel samuti Anettel koos Eve Külasaluga ja Karlsonil koos Andreas Baumiga.

500 m ühekanuul tuli kullale Joosep Karlson, Andreas Baum oli alles viies. Tüdrukute A-vanuseklassis võitis Anette Baum, edestades ka naiste parimat. Poiste B-vanuseklassi ühekanuul oli läti sportlaste järel kolmas Cristopher- Robin Antsu. Tüdrukute D-vanuseklassis oli peajagu kõigist üle Marleen Kirsika Braumann. Naiste kahesüstal  võitsid Anette Baum ja Eve Külasalu (Viljandi AK), meeste kahekanuu võitsid pisikese eduga Joosep Karlson ja Andreas Baum. Tüdrukute D-vanuseklassis oli parim kahepaat Marleen Krisika Braumann/Marja Kirss (Viljandi AK) ning poiste B-vanuseklassis said kolamda koha duo C-R Antsu/Siim Laas (Viljandi AK)11728846_810508302390050_4395567382290108868_o

1000 m meeste ühekanuul võttis kulla juba 6 sekundilie eduga Joosep Karlson, Andreas Baum võttis ennast kokku ja tuli võimsa sõiduga kolmandale kohale, teisest kohast jäid puudu napid 0,6 sekundit. Tüdrukute A-vanusklassi võitis Anette Baum ja võit parima naisaerutaja ees oli juba 9 sekundit. Poiste B-vanuseklassis tegi tubli sõidu Christopher- Robin Antsu, kuid vaatamata sellele tasuks kolmas koht. Tüdrukute D-vanuseklassis konkurentsitult jälle parim Marleen Kirsika Braumann. Naiste kahesüstal võitis taaskord dou Baum/Külasaulu. Meeste kahekanuul panid arvestatava märgi maha 3.53,66 Karlson/Baum, jättes konkurendid trammipeatuste vahelistele kaugustele maha. Poste B-vanuseklassi kahekanuu dou Antsu/Laas võtsid taas vastu pronksi. Tüdrukute D-vanuseklassi duo Braumann/Kirss leppisid poole pikemal distantsil 2. kohaga.
11741081_810966082344272_3005680779281100025_o

Teiste tublide sportlaste tulemused leiate võistlustulemuste lehelt “Tulemused 2015”.