Pärnu aerutajad võistlesid Slovakkias

Pärnu aerutajad Andreas Baum, Anette Baum ja Joosep Karlson võtsid 29. kuni 31. maini osa rahvusvahelisest Piestany regatist Slovakkias, kus võisteldi kolmel päeval 1000m, 500m ja 200m distantsidel.

Joosep Narva KV

1000m saavutas Joosep kõrge 3. koha ajaga 3.55,6 Slovakkia (3.53,6) ja Serbia (3.55,2) esinumbrite järel. Siiski saavutatud tulemus treener Hodakovi kui ka sportlast ennast ei rahuldanud, starti mindi mõttega kuld koju tuua. Üllatuslikult ei suutnud Saksamaa esinumbrid medalite eest võidelda, kellest just kardeti kõige suuremat ohtu sõidu võitmisel. Tasub märkida, et sakslane Keller Marc oli 2013. a juunioride MM’il Joosepiga samas finaalis, kus too sõitis ennast 5. positsioonile, Joosep aga lõpetas 9. positsioonil. Samas finaalis oli veel teinegi eestlane – Andreas Baum, kes saavutas 6. koha ajaga 4.14,2. Neidude vanuseklassis pani paadi joonele Anette Baum, kelle laeks jäi poolfinaali 8. koht ajaga 4.15,0.

500m distantsil pidi Karlson leppima 4. kohaga ajaga 1.51,8 serblase (1.49,2) , sakslase (1.50,6) ja slovaki (1.50,9) järel. Veel 100 m  enne päästvat finišijoont oli Joosep hoidmas 3. kohta, kuid slovaki spurdile vastupanu ei tulnud. Andreasel oli aga kõrval rajal hilisem võitja serb, kelle lained segasid sõitu niivõrd, et Andreas täielikult ennast rakendada ei suutnudki ja sai kirja tagasihoidliku aja 2.07,0. Neidude seas Anettele poolfinaali 7. koht ajaga 2.11,5.

200m jäi parimaks 5. koht ajaga 41,3, samuti Joosepi poolt, sama aja oli märkinud ajavõtusüteem ka slovakile, kuid fotofiniši lähemal uurimisel määrati ette poole mind. Kaksikvõidu võtsid sakslased aegadega 38,4 ja 39,3, kolmas oli serb (39,5) ja neljas slovakk (40,9). Mis näitab selgelt ära, et sprint pole kahjuks meie klubi sportlaste leivanumber. Andreas kahjuks aga finaali ei pääsenud, jäädes poolfinaalist esimesena välja ajaga 45,6. Anette oli poolfinaali 9. ajaga 46,7.